| anonim_4396 a întrebat:

Fertilitatea unui barbat scade sau creste atunci cand face sex mai des?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mariusres a răspuns:

Creste, pentru ca sperma se inlocuieste dupa fiecare ejaculare, deci vorbim de "material" proaspat. cu cat sta mai mult sperma in prostata cu atat isi pierde calitatile.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fertilitatea unui barbat este maxima la frecventa o ejaculare la 2-3 zile. Scade si daca e mai rar si daca e mai des.

| stardeea a răspuns:

Fertiltatea scade cu cat contactele sunt mai dese are dreptate brigaela

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru a lasa insarcinata o femeie, un barbat trebuie sa faca pauza de sex 5zile inainte