| Beatriceeeeeeee a întrebat:

Fetelor, ajutor!
Am 13 ani. Menstruatia mi-a venit la 11, dar de 2 luni cred, nu am mai avut ciclu de loc, si chiar nu am facut nimic, sunt virgina. Mi-e frica, nu am dureri niciodata, iar inainte aveam inainte de fiecare menstruatie ..De ce nu mai am ciclu regulat? Ajutor!
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DumiY a răspuns:

Buna!
Nu te ingrijora ai doar 13 ani. La varsta asta este normal. Ciclul se regleaza dupa 2-3 ani de la apartitia primei menstruatiei. Am auzit ca e din cauza sezonului vara-toamna. Insa nu te sperie e nromal. Intra pe www.noifetele.ro e un site. Cred ca o sa te ajute.
Pa, pa!

| MalinaM a răspuns:

Buna happy, e normal! perfect normal! ai 13 ani. esti la inceput si femeile in varsta au intarzieri, nu e ceva foarte grav am auzit ca unele fete nu au avut menstruatie 1 an.dar pentru linistea ta sufleteasca du-te la un doctor, poate e o raceala, dar cel mai sigur: sunt dereglari!

| stop15 a răspuns:

Buna ziua am si eu o problema fac 17 ani peste 2 lunii si nu mi-a venit menstruatia decat o singura data la 12 ani si m-a tinut 2 saptamanii ma puteti ajuta si pe mine cu niste sfaturi va rog frumos! Multumesc Mult de tot big grin:*:*