| EleNa_2957 a întrebat:

Fetelor, am o mare problema.nu mi-a mai venit menstruatia de vreo 5 luni si azi am programare la ginecolog! am observat ca am inceput sa ma ingras, mi-au aparut multe cosuri pe fata! vreau sa stiu daca vreuna din voi a mai patit asa si ce tratament ati urmat? si daca v-a ingrasat tratamentul prescris de doctor? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RougeEttiquete a răspuns:

Buna.Daca eesti la prima sau a doua menstruatie nu-ti face griji! Sunt fetela care nu le-a venit timp de 1 an.Iti apar cosuri pe fata din cauza varstei.Nu trebuie sa urmezi nici un tratament.corpul tau e inca in dezvoltare.Nu iti face probleme.o sa vina ea.doar asteapta.

| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei elena:*! Mie mi s-a intamplat sa nu imi vina 3 luni dar nu 5. Da, este normal ca te-ai ingrasat si ca ti-au aparut cosuri pe fata. E bine sa te duci la ginecolog. Probabil s-a intamplat ceva de a intarziat atat de mult. Bafta!

| Roxett a răspuns:

Daca tratamentul prescris de medic este pe baza de hormoni, este posibil sa te fi ingrasat de la el. Orice interventie asupra sistemului hormonal are si consecinte: ingrasarea, cresterea parului pe maini, pe fata (mustata).

| Bellatris a răspuns:

5 luni este mult si nu ai mentionat nimic despre relatiile sexuale. Dar cel mai bine va stii ginecologul.

| 9089 a răspuns:

Si mie mi-au aparut cosuri nu-i nmc iti vor trece dar nu le stoarce ca mai rau o sa iti apara si daca nu ti-a vnt o sa iti vina depinde de organism

| Roxana6277 a răspuns:

I s-a intamplat asta unei prietene si dupa un test de sarcina a aflat ca e insarcinata. Daca nu e asta atunci nu stiu ce este.