| clo9ryna a întrebat:

Fetelor cum sa scap de burta si de grasimea de pe picioare pana in vara? mersi anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ileana esti chiar atat de grasa? nu cred. Si nu-ti dau nici sfaturi pentru ca sigur esti copil, regimul la copii nu este indicat
Sala fa sala, acasa abdomene, si restul exercitiilor de pe net pentru picioare. Exista creme anticelulitice dar nu pentru tine, repet, cand esti copil nu poti forta organismul.
Afara cu rolele.

7 răspunsuri:
| ruxybelle a răspuns:

Fa mult sport si tine regime

| dragosh a răspuns:

"Fetelor"? creca`intrebarea asta poate fi adresata si baietilorwinking.
Te duci frumusel la sala, tii un regim riguros si ai sa vezi ce frumos o sa fiebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru abdomen(sunt sigura ca da rezultate):
http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48
http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4 - nu incerca sa le faci cu picioarele intinse din prima, pentru ca e foarte greu.Pentru picioare ajuta alergatul, cam 15 minute zilnic cu o viteza medie.Succes;).

| Gabriela01 a răspuns:

Daca esti copil, nu'ti distruge organismul cu diete si alte prostii.Pentru ca esti in crestere

Dar fa sport.ca nu strica. din contra.alearga prin parc...

bafta:*

| cucalic a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la sala. te ajuta foarte mult

| iuliaoprea a răspuns:

Sportul este important. Incearca totusi sa mananci echilibrat pentru ca altfel s-ar putea sa pui la loc. Inlocuieste o masa doua cu un produs dietetic (cele de la Amway sunt grozave) si mananca foarte multe legume. Mananca de asemenea 1 portie de lactate si o portie de carbohidrati si una de proteine. Dar in principiu bazeaza-te pe legume ( de preferinta proaspete nu preparate). Alte detalii : black_rose_admirer

| NiceBaby a răspuns:

Anonim sunt de acord cu tine, doar ca daca nu invatam o alimentatie corecta din copilarie nu cred ca apoi vei putea tine o dieta sua sa slabesti.Cel mai bun e sportul si mincare sanatoasa.Sunt in aceeasi situatie si m-am convins ca nu face bine o dieta drastica nimanui, mai ales copiilor/adolescentilor. :*