| LoveMeOrLeaveMe a întrebat:

Fetelor,m-am epilat cu bicul, si m-am iritat din spusele prietenelor mele am auzit ca daca te dai cu parfum dupa ce te iriti, iti trece.Este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa epilare cu lama ar trebui sa te dai cu ceva similar cu aftershave-ul cu care se dau barbatii. Incearca o crema hidratanta pentru uz general.

| Bijouu a răspuns:

Eu cred ca te iriti si mai rau, incearca cu pudra de talc.

| Mocanu_Andreea_1997 a răspuns:

Mai era o chestie sa te dai inainte de epilare cu crema sau spirt {sau la epilator era asta} si chestia cu parfumul n-o stiam

| Vlad_Prodan_1992 a răspuns:

Exista un motiv pentru care-i spune aftershave. Ustura, contine alcool pentru dezinfectare, dar si calmeaza si ajuta la refacerea tesutului. Pentru ten gras recomand un aftershave lichid iar pentru ten uscat, crema. Ideea e sa te dai dupa ce termini, nu dupa ce te iriti si riscul de a te irita sau taia scade daca folosesti o spuma sau gel de ras bun. Eu recomand Gillette.