| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor voi ce ati alege între epilarea cu ceara si cea cu epilator, mă refer în special în zonele intime, mentionez ca am achizitionat de curând un kit de epilare cu ceara dar nu sunt prea multumita de el, ma intrebam daca un epilator ar fi mai bun...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sora-mea o face cu epilator... zice ca cu ceara nu i se pare eficient deloc.

| IceKitty18 a răspuns:

Eu sunt multumita de ceara cu roll on... am incercat cu epilator si ma durea ingrozitor, prefer sa smulg 10 fire odata ( si mai multe) decat tot cate un fir cu face epilatoru..cu un tub de 10 lei imi ajunge pentru picioare, maini, axile, si subrat laughing

| Ella3133 a răspuns:

Eu as alege ceara.Pentru ca in comparatie cu epilator durerea este de scurta durata si parul creste la vreo 3-4 saptamani.
Cu epilatorul creste la 2. Poate 2 si jumatate