| FlorinaDaniela23 a întrebat:

Fetita mea are un an a picat pe gresie acum câteva zile și vam zis ca are buza umflata pentru ca și a spart acum are buza și mai umflata am fost cu ea la doctor și a zis ca e ok și va fi bine sa nu ma îngrijorez.Ce pot face ca să I se dezumfle puțin buza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Comprese reci cu ceai de mușețel si crema de galbenele simpla, fara parfumanti.
Sanatate.

| Cipi1212 a răspuns:

Pune-i ceva rece sa i se dezumfle buza

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se va dezumfla in timp, nu trece asa repede, organismul are nevoie de timp ca sa se vindece, tu sa fi atenta sa numai cadă, multa sanatate.