| FlorinaDaniela23 a întrebat:

Fetita mea are un an și are manuța în ghips pentru ca și-a fracturat însă din cauza asta plânge.În ce poziție sa o pun sa doarmă fără sa se lovească la mână? Ce pot face să nu mai plângă? De ieri are mâna în ghips

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu ca mamă ce faci toata ziua stai pe telefon? De ce nu ai grija de fetita ta? Ca data trecuta ai spus ca a cazut pe gresie s-a lovit acum si a rupt mina, tu esti de vina ca nu ai grija de copil, in loc sa stai toata ziua pe calculator telefon televizor, ai grijă de fetiță

| Violleta2022 a răspuns:

Copilul plange de foame sau de oboseala, fiindca avand manuta in ghips nu mai doare.
Nu culca copilul pe manuta aia, in rest pune-l cum vrei tu.

| gabicoo a răspuns:

Ai grijă de ea. Nu te lamentezi pe TPU.

| Amiraramii a răspuns:

Iti inteleg durerea. Si eu ma simt vinovata cand copilul meu nu e bine. Sper ca se va obisnui cu timpul