| 1985 a întrebat:

Folosesc diane 35.la cat timp ar trebui sa fac pauza? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Numai cand iti indica medicul care ti l-a prescris. Diane 35 nu este un anticonceptional obisnuit, el nu este recomandat doar pentru contraceptie, ci pentru tratatrea unor probleme date de dezechilibrele hormonale: chisturi ovariene, hirsutism. Asadar, el nu ti-a fost prescris doar pentru efectul sau contraceptiv ci si cu scop de tratament si trebuie luat doar cat ti-a indicat medicul. Dupa vindecarea problemei pentru care iei Diane, este recomandat sa folosesti alt preparat contraceptiv, indicat de asemenea de medic.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Numai medicul ginecolog poate să îți spună acest lucru.
Contraceptivele se iau în funcție de nevoile fiecărei femei în parte.
Sănătate.
Pa, pa.