| Guby a întrebat:

Fratilor, cam ciudat am de cand am implinit 13 ani mi-a tot iesit cosuri sa le zic asa am incercat fel si fel de creme si masti de fete si tot asa afza e ca nu imi treccc vreau un tratament mai fara creme sau na daca e uan care a dat 100%rezultate nu mai suport help pleasee.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vaiana a răspuns:

In primul rand trebuie sa te speli cat mai des pe fata.incearca sa-ti aplici pe cosuri pasta de dinti[mentolata] si lasa sa se usuce pasta.clateste cu multa apa. daca ai ten gras da-ti pe fata cu zeama de lamaie si dupa ce simti ca s-a uscat...clateste-ti fata.

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Tratamentul depinde de forma si gravitatea acneei. Mergi la medicul dermatolog fiindca numai el poate evalua corect starea ta.

| ExpertInLove a răspuns:

Du-te la un dermatolog, o sa-ti dea fix ce-ti trebuie. Fiecare are pielea lui.