| anonim_4396 a întrebat:

Fumez de o lună. Maxim 5 țigări pe zi, și erau zile care fumam și câte una. Nu sunt dependent fumez de plictiseală. Ideea e că am cam răcit tare, în fiecare seară în ultmele 2 zile am febră chiar și acum. Și când trag aer în mine mă doare ceva sub umăr nu am idee de ce. Mâine am să mă duc la medicul de familie și dacă am pneumonie și îmi face radiografie la plămâni se vede că am fumat? Precizez că de 2 zile nu am mai fumat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GeorgyGirl a răspuns:

Se vede asta este, poate il convingi sa nu le spuna parintilor

6 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Stai linistit, slabe sanse sa se vada ceva si tot la fel de slabe sanse sa le zica parintilor.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Da normal ca se vede

| Borcanelul a răspuns:

Se vede. Daca parintii nu isi dau seama, medicul imediat va vedea ca fumezi.

| simonna2010 a răspuns:

Nu se vede la radiologie ca fumezi, insa se pot face alte analize

| Borcanelul a răspuns (pentru simonna2010):

Daca ii face radiografie toracica, care se face in cazul in care e suspectat de pneumonie, atunci se vede ca esti fumator.Insa probabil ca parintii sa nu vada pentru ca imaginea nu este asa de clara.

| YoAL3X a răspuns:

Normal că se vede.