| anonim_4396 a întrebat:

Fumez din iunie 24 2011, iar acum in septembrie ma duc sa fac o poza la plaman, radiografie, o sa se vada daca fumez? poza mi-o face din spate, nu din fata.nici lateral, plus ca nu fumez mult pe zi 3-4 tigari, odata la 4-5 zile daca e sa ajung sa fumez 5 tigari de plictiseala spuneti-mi si mie ce si cum va rog... i need help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu se vede decat cand fumezi pasiv si pe termen lung, oricum un doctor specialist poate sesiza usoara "lezare" a plamanilor, dai stai linistit nu o sa afle mama happy. Sfatul meu e ca tu esti fumator ocazional asa ca mai bine le lasi! Am fumat si eu prima data pe la 6-7 ani, dupa m-am apucat la 13, pauza iar m-am reapucat la 15 si am fumat 5 ani continuu, iar acum m-am lasat, desi mi-e foarte greu sa rezista tentatiei cred ca am reusit de data aceasta.Deci lasa-te si tu si apuca-te de un sport, e mult mai bine decat tutunul!

| Axzet a răspuns:

Imi place sa fumez dar nu mult, sper sa ai dreptate.si multumesc mult.si eu am 15 anihappy

| PinkBubble a răspuns:

straight face
pai... daca ai stat mult in preajma cuiva care a fumat.tu inspiri acel fum, si ala se pune. deci no problems