| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! Am 2 carii, dar maselele sunt de lapte. Am facut un control acum 4 luni la un dentist si mi-a zis ca sunt de lapte si nu a zis ca trebuie sa le scot, chiar daca una este cariata destul de rau ( nu se misca DELOC! )

am mai fost la un control la scoala si a zis ca sunt de lapte maselele cariate si ca am 2, la fel, nu a comentat nimic ca trebuie sa le scot.

Una dintre ele se misca 60% din 100 si vreau sa o scot eu.

Ce ar trebui sa fac? care sunt pasii?

P. S. va rog nu imi ziceti ca mai bine ma duc la dentist.

Vreau sa stiu pasii ca sa-mi scot maseaua si cum sa o fac sa se miste mai rau. Si as vrea si niste pasi dupa ce mi-o scot ( cum sa ma comport cu ea )

Funda celui care imi da cei mai eficienti pasi, va rog seriozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mateia a răspuns:

Stiu ca nu asta vrei sa auzi dar cel mai bine este sa te duci FARA FRICA la dentist. Daca esti din Bucuresti iti recomand Imperial DEnt, pentru ca au o doctorita de copii dar care lucreaza si la adultii carora le este frica de dentist si la care face minuni. Iti garantez ca are o metoda originala care iti va lua frica cu mana si mai ales, lucreaza fara durere.
Uita-te pe site-ul lor unde sunt: www.imperialdent.ro

| mihaela_6858 a răspuns:

Dintii cad la momentul lor dar eu iti propun sa mergi la dentist pentru ca si eu am stat cu dinti care se miscau putin si erau de lapte si mi-au crescut c-am strambi daca vrei sa ai o dantura perfecta fa cateva vizite pe an pe la dentistwinking ca nu strica deloc.