| Dăăqueen008 a întrebat:

FUNDA.

Am luat 9 luni anticobceptionale ca tratament pentru reglarea menstruatiei. In iunie doctorul a zis ca m-am facut bine si ca trebuie sa intrerup tratamentul. In timp ce luam pastilele, menstruatia imi venea exact la 28 de zile.

Dupa cum am zis, in iunie l-am intrerupt si acum trebuia sa imi vina, am o.intarziere de 2 zile. Ce poate fi? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In timpul administrarii contraceptivelor, acestea simuleaza ciclul hormonal si menstruatia este perfect regulata. Dupa intreruperea lor, pot aparea mici dereglari. Daca intarzierea ajunge la 5 zile, va trebui sa te intorci la medicul care ti-a permis intreruperea lor, e posibil sa ai nevoie de ceva tratament suplimentar

| CuriousStuff a răspuns:

Daca nu ai avut contact sexual e normal. Foarte rar se intampla ca menstruatia sa vina fix la 28 de zile. Ba mai intarzie 2 zile, ba vine mai repede. Daca intarzie mai mult mergi inapoi la doctor. Banuiesc ca ai facut ceva teste hormonale la inceput, ar trebui refacute sa vada medicul in ce stadiu esti dupa tratament.