| jon22 a întrebat:

FUNDA.Am si eu o problema.De ceva timp in special pe coate imi ies niste bubite mici cu lichid in ele.Cand se sparg se face o rana mica ca si cum te-ai juli.Am si mancarimi in zona aia.Se cam vindeca de la sine pentru ca dupa 2-3-4 zile se face coaja.Stie cineva de la ce ar putea fi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Cel mai bine si mai sigur, ar fi sa mergi la un medic dermatolog(cu trimitere de la medicul de familie), deoarece pot aparea acele bubite din cauze diferite. Poate fi un psoriazis incipient, o eczema, care se trateaza diferit.Stresul,este de multe ori incriminat, in astfel de probleme.