| AnutzDragutz a întrebat:

(Funda.) Buna TPU! Azi de dimineata am fost la bazin si mi s-a infundat urechea. Ma enerveaza foarte tare si o am infundata de vreo 30 de minute... mi-e foarte frica si nu vreau sa merg la ORL. Va rog ajutati-ma! Imi vine si sa plang sad

Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MeeJenn a răspuns:

Sari intr-un picior, pe partea pe care ai infundata urechea si cu capul inclinat tot in aceeasi parte. Sa stii ca nu e o gluma, vb serios. Cand mi se infunda urechea eu asa fac. Sper sa te fi ajutat!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua! Nu-ti fie frica mai bine mergi la ORL nu are ce sa-ti faca, nu-ti fie frica.

| Commandoo a răspuns:

Nu te speria numai trebuie sa iei foenul si sa iti faci de la departare spre ureche si sa sari pe piciorul pe care ti infundata cu capul inclinat si cu foenul sper ca te-am ajutat!:X:X

Răspuns utilizator avertizat
| Licurici_2266 a răspuns:

Pai si mie mi se mai intampla. baga iar urechea in apa si apoi apleaca urechea catre umar (urechea dreapta umarul drept ) si tie cateva secunde.De obicei apa se scurge si nu o sa mai ai senzatia aia. happy

| Larsette a răspuns:

E posibil sa ai otita, eu de fiecare data cand am patit asa ceva am fost la doctorul de familie si cu o seringa imensa mi-a bagat apa in ureche si mi-a desfundat-o. dupa mi-a dat picaturi si mi-a trecut dupa vreo saptamana. dar sa nu te mai bagi cu capul in apa!

| RedSprite a răspuns:

Scutura-ti capul in fata timp de 20 de secunde. Apoi in partea in care se afla urechea infundata. Sper sa reusesti.Bafta

| JohnyDeep1 a răspuns:

Buna! am patit si eu treaba asta si e nasoala...dar sfatul meu este urmatorul:
Sari pe piciorul de pe partea cu urechea
Adica sari pe stangul daca o ai infundata pe stanga sau pe dreptul daca o ai infundata pe dreapta...
si sar in calcai intr-un picior timp de vreo 15-20 minute si apa iti va iesi...
asa mi-a zis mie doctorul happy
Bafta!