| jon22 a întrebat:

FUNDA.Capsule de Gingko Biloba crest tensiunea arteriala adica sa o influenteze in rau.Si cam in cat timp si-ar face efectul(cateva saptamani-luni)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gingko Biloba pot creste tensiunea arteriala la o persoana hipertensiva, dar nu o influenteaza pe a celor cu tensiune normala. Efectul de crestere a tensiunii poate aparea oricand, chiar dupa prima pastila. Efectul bun asupra memoriei si atentiei apare cam dupa 6 saptamani de folosire.

4 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Eu iau capsule de Ginko Biloba, pentru ca imbunatatesc circulatia sanvina, si implicit SCAD tensiunea arteriala.
Sunt bune si pentru imbunatairea memoriei, pentru senzatia de picioare sau maini reci, sau pentru senzatia de amorteala in maini si picioare.
Sun naturale si nu prea au efecte adverese.
Eleisi fac efectul chiar si la cateva zile de la administrare.

| Pitzipoanca a răspuns:

Da' pe cine vrei sa omori, dragutule?
De fapt, pastilele Gingko-Biloba imbunatatesc circulatia. Si imbunatatesc memoria.Si efectul si-l face in scurt timp - cateva ore-2 zile.
Sper SINCER ca ai 10 ani. Altfel, nu ai nicio scuza.

| jon22 explică (pentru Pitzipoanca):

HA HA HA Nu vreau sa omor pe nimeni eu vreau sa iau capsule de gingko biloba

| Pitzipoanca a răspuns (pentru jon22):

Atunci e da bine^____^. Eu incep sa iau cu 1-2 luni inainte de sesiune, 1 pastila pe zi. Sa-ti fie de folos.