| Cdzgariat a întrebat:

FUNDA! Deci am rubeola de 10 zile. Mi-au trecut bubitele de pe corp, mai am doar pe obrajiisad, oare va ramane asa? cicatrice? vai sunt speriata asa urata e fata mea (pometii).

Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Nu ramai cu cicatrici de la rubeola, stai linistita. Se duc singurele acusi; ai sa uiti ca le-ai avut vreodata.

| mona a răspuns:

Daca nu ti ai rupt bubitele de pe fata atunci nu cred ca o sa ramai cu cicatrici

| misu a răspuns:

Nu umbla la ele.mai dureaza, daca era vara treceau mai repede

| Kaliiii a răspuns:

Eu am varicela si nu iti raman daca nu te scarpini si le rupi dar trebuie sa folosesti mituxra agitanda pe ele si asa nu vei patii nimic! garantez :*