| jon22 a întrebat:

FUNDA.In ultimele zile am tot avute probleme cu tensiunea(cam mare) de obicei nu am probleme (nu beau nu fumez)Am fost de dimineata la cardiolog unul chiar foarte bun. Mi-a facut EKG. A iesit bun mi-a facut si o consultatie si a zis ca totul e normal. Tensiunea a fost de 14 cu 8 la doctor iar zilele trecute 16 cu 9.Eu fac si o mare prostie stau incordat cand imi ia tensiunea.Astept pareri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mymed a răspuns:

Este posibil sa ai tensiunea crescuta din cauza emotiilor pe care le ai ca te afli la medic.
http://mymed.ro/hipertensiunea-de-halat-alb.html