| jon22 a întrebat:

FUNDA M-a luat rau curentu zilele astea si ma doare un pic maxilaru si urechea si un pic ochiu am luat azi un MIG 400 mi-a trecut da nu pentru mult timp as vrea niste leacuri babesti sau ceva naturist ca de pastile nu vreau sa mai aud

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elial a răspuns:

Buna. pe mine cand ma ia curentul avem o vevina in bloc, buna pr cu mama acre fumeaza si imprutuam o tigara de la ea si o aprind si o bag in ureche, daca se trage repede inseamna ca ai prins curent, iar daca nu inseamna ca nu ai prins curent, mai poti sa scapi de curent punand un ziar in forma de con cu varful in ureche si il aprinzi si toto asa daca se trage repede... Sper ca ti-am fost ed ajutor. Funda?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Inhalatii cu apa cu sare, un leac babesc ce mi-a fost dat de un medic. Sau pune in ureche o tigara aprinsa, are un efect extraordinar. Sau, mai scump, ia Carmol de la farmacie (sau tuica din beci, daca ai, si atunci nu e scump, dar nu are acelasi efect) si fa frectie cu el acolo unde te doare.

| costis a răspuns:

Biter suedez sau biter romanesc si nani.

| AjutaPeTPU a răspuns:

Bagati o tigara aprinsa in ureche dar nu cu partea arsa Funda plizzz (nu am nici una)

| DjAnna a răspuns:

Fa-ti un cornethappy adica dintr-un ziar il infasori asa ca si cornetul ala in care scuipi seminte laughinglaughing si subtire la capat il bagi in ureche si ii dai foc la capatul de sus happy nu glumesc eu asa scot curentul mereu bafta happy