| Lilvayctor a întrebat:

Funda! Salut sunt baiat si am 16 ani.Am 176 cm si 70, 9 kg, e normal oare greutatea asta pentru mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| agentX99 a răspuns:

Eeee, acceptabila. Greutatea optima este inaltimea - 10. adica 76 (cm ) - 10 = 66 kilograme. Ar trebui sa slabesti un pic, dar cat nu se observa colacei sau altceva, poti sa ramai asa happy Funda?

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

E ok! Cati cm ai peste metru, atatea kg trebuie sa ai.

| maryws11 a răspuns:

Din cate stiu eu cat ai peste un metru inaltime atatea kg trebuie sa ai, adica in cazul tau 1, 76m si ar trebui sa ai cam 76kg esti pe aproape poti sa stai linistit.

| robitza44 a răspuns:

Baiete nu e normal sa ai atatea kg un baiat de 14-15-16 ani trebuie sa aiba max 35-36-37-38-39-40 eu am 10 ani si am 31 kg si varamea are 8 ani jum si are 40 kg incearca sa te incrasi. Funda?