| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! Sunt foarte speriata. Tocmai am aflat ca iubitul meu are cancer pulmonar. Din cate stiu nu se transmite. Spuneti-mi ca e adevarat ceea ce stiu eu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cancerul nu e boala cu trasmitere sexuala sau cu transmitere macar. laughing, nu ai nici pe naiba.

| mgtow a răspuns:

Fi alaturi de el la bine si la greu. Nu patesti nimic.

| NameHarris a răspuns:

Cancerul nu se transmitewinking Eu m-as teme pentru elwinking

Răspuns utilizator avertizat
| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

Doamne fereste, tu in loc sa-ti faci griji pentru el, te preocupa ideea ca ai putea sa ai si tu?! straight face Nu se transmite in niciun fel, nu te panica inutil. Mai bine fii alaturi de el si ajuta-l sa depaseasca acest episod trist din viata lui. Sper din suflet sa se faca bine.

| Hhwswas a răspuns:

Nu se transmite lol. Din cancer greu mai scapi cu viata:o

| Xayfer a răspuns:

Din cate stiu eu cancerul nu se poate transmite deci tu esti ok big grin
dar sfatul meu este ca trebuie sa fi langa iubitul tau mai mult ca nici o data pentru ca acum are nevoie de sustinere happy
fi tot timpul bine dispusa ca sa ii transmiti si lui acea stare de bine si sa uite de griji big grin

| corhaz a răspuns:

Ce mai iubire porti tu pentru el.de ar vedea el intrebarea asta cred ca l-ar durea mai tare ca cancerul.

| Aasdfghj a răspuns:

Citind primele fraze ma asteptam sa intrebi cum sa fii alaturi de el, sa-l ajuti, nicidecum sa te preocupe propria persoana. Imi pare rau pentru el, are o "iubita" groaznica. happy

| Green66 a răspuns:

Îmi place cum gândești, mi-ai demonstrat că dragostea existădevil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ma judecati ca nu sunt alaturi de el. Am stat toata noaptea langa el plangand.

| alegnablu a răspuns:

In niciun caz nu se transmite.fii alaturi de el.

| Fatamuntilor a răspuns:

E adevarat. Cancerul pulmonar NU se trasmite sexual!
Sper ca nu-ti vei parasi iubitul si ca vei fi alaturi de el si ca il vei sprijini moral!

| Kriss96 a răspuns:

Doamne fereste. Cum sa intrebi daca se transmite? HIV se transmite. Herpesul desigur. Raceala daca va pupati non-stop. CANCERUL NU SE TRANSMITE PRIN NIMIC. E GENETIC.
Credeam ca toata lumea stie asta.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cancerul pulmonar nu este transmisibil, doar cel de col uterin prin contact sexual..si bts-urile
Daca il iubesti cu adevarat, sustinel si fii alaturi de el.
Daca nu il iubesti si el te iubeste, ar fi o lovitura dura pentru el sa il parasesti in astfel de momente.
O seara bunahappy

| Happyjump a răspuns:

Cancerul nu se transmite, stai lângă el și pupă-l până numai poți