| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA!
Vreau masti pentru par uscat si foarte degradat, care se pot face in casa.
Daca nu folosesc vopsea sau placa de par/ondulator, atunci de ce am parul asa?
M-am tuns aprox. acum o luna si deja am varfurile despicate.
De ce?
P.S.: masti fara ulei de masline.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Remedii pregatite acasa pentru parul uscat: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-par-uscat

1 răspuns:
| BlueOctober a răspuns:

Cu singuranta e din cauza samponului,ar fi bine sa folosesti balsam cu unt de cocos si ceva regenerant, daca nu du-te la farmacie si cere pastile cu extraxt de coada calului, sunt excelente pentru par si unghii, app toate mastile facute in casa contin ulei de masline pentru ca e eficient, sau cel mai bine ulei de argan, e cam scump dar intro saptamana o sa ai un par de invidat