| jon22 a întrebat:

FUNDA,Vreau sa ma ajutati si pe mine cu niste analize
Eozinofile interval 0.0-0-70(rezultat 0.25)
MCHC interval 32.00-36.00(rezultat 31.74) un pic sub limita si nu stiu daca e de rau aici
iar la calcemie am o dilema zice 8.5-10.10 si rezultatul este 8.6 si cred ca ar fi trebuit sa fie mai mare sa fie ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TiffanyღBJ a răspuns:

Sunt ok, se incadreaza in valorile normale, iar 31.74 este o diferenta nesemnificativa fata de 32, necorelat cu altceva nu e problema.