| anonim_4396 a întrebat:

Fundaaaaaaa
fundaaaaaaa

Buna TPU am o problema..am 14 ani si cand ma masturbez ma doare capul foarte tare in spate la frunte nici nu stiu pe unde dar ma doare tare si nu stiu ce sa fac...va rog frumos spuneti-mi de ce se intampla asta si cum as putea sa o tratez

va rog frumos nu faceti misto am nevoie de ajutor

fundaaaaaaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LookAtMe a răspuns:

Simplu nu te mai masturba nu`i sanatos. Si verifica un doctor big grin

Răspuns utilizator avertizat
| LookAtMe a răspuns (pentru AddeSweetLove):

Esti fata sau baiat?

Răspuns utilizator avertizat
| LookAtMe a răspuns (pentru AddeSweetLove):

Aaa sad pai la baieti sunt multe efecte negative.La fete nu exista riscuri. Deci nu cred ca te doare capul de la masturbare big grin.

Răspuns utilizator avertizat
| LookAtMe a răspuns (pentru AddeSweetLove):

Ma rog, e valabil pentru toti laughing) Nu va mai masturbati in exces laughing) :*

Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Masturbarea este conform medicilor si psihologilor un obicei absolut normal si sanatos, atat la barbati cat si la femei. Conform unui sondaj, 95% din barbati si 89% din femei au recunoscut ca s-au masturbat.

Mai multe despre masturbare: http://ro.wikipedia.org/wiki/Masturbare

Mituri despre masturbare demascate: http://www.ellenwhiteexposed.com/rom/criticc.htm

Problemele pe care le ai in cursul masturbarii pot fi de la circulatia sangelui.

| dudu09 a răspuns:

Daca la 14 ani esti disperat dapoi la 18-20 laughing))))) ( ai grija sa nu ramai fara ************)laughing

| Ingame0011 a răspuns:

Masturbarea este sanatoasa dar nu in exces