| Vertou a întrebat:

Galma pe penis: Salutare tuturor, ma numesc Cataln, am 16 ani si am o mare problema Sincer, astazi m-am masturbat. Multi baieti o fac, chiar si de la o varsta frageta, numai ca nu au ce ejacula. Ei bine, azi dupa ce am terminat de ejaculat, dupa cateva ore, m-am speriat ingrozitor; am vazut ca am in intre testicule si capul penisului o galma mare (1 cm), moale, groasa - mentionez ca nu ma doare deloc cand urinez sau o ating. Am cautat pe multe forumuri discutii de genul acesta care nu m-au multumit. Unii spuneau ca nu e nici o problema, ca trebuie sa te masezi usor pe acea parte, in cateva zile dispare, unii spuneau ca trebuie sa mergi la un urolog pentru consultare (un baiat a spus ca a trebuit sa ii amputeze penisul, a avut o tumoare, dar il durea si era rosie acea parte).

Va rog din tot sufletul sa nu radeti pe acest subiect, raspunsurile voastre sunt foarte importante pentru mine. Imi este foarte frica de ce s-ar putea intampla.

Sanatate va doresc, multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anda2happy a răspuns:

Ar trebui sa mergi la medic si sa lasi leacurile babesti penttu altii. Ti-ar placea sa mergi la medic si sa iti zica ca daca veneai acu o saptamana scapai cu 3 pastile, asa cine stie ce trebuie sa faci ca s-a agravat.
Trebuie neaparat sa mergi la medic. Nu suntem noi in masura sa iti spunem daca e grav sau nu, dar medicul cu siguranta va fi.
Bafta si lasa rusinea la o parte, la cate o fi vazut la viata lui...

3 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Ai mai multa grija cu igiena si nu te mai masturba happytongue
multe chesti ne apar si dispar singure, daca vezi ca nu iti trece in maxim 1 saptamana du-te la medic.
Spalate mai des si... spalate cu ceai de musetel e bun pentru orice deci nu vad dc nu ar fi bun si pentru problema ta.
te-am :* ciao

| RaZ4Ing a răspuns:

Consulta un medic neaparat! Fugi dracu repede la un medic pana nu se agraveaza nu am avut in viata mea asa ceva dar este o mare problema. fugi repede la un medic nu mai sta sa te uiti la chestia aia. vorbesc la modul ecl mai serios consulta un medic in cel mai scurt timp.

| Vertou explică:

Imi e foarte frica de ce ai spus Smile, despre igiena nu stiu ce sa zic, sunt un tip foarte curat, mereu am fost curat in acea zona, schimb boxerii foarte des.cat despre medic, imi e cam rusine, dar stiu ca sanatatea conteaza. Te rog Pitic sa dai mai multe detalii despre acel ceai de musetel, cum sa fac? Imi e cam rusine sa le spun parintilor... Naspa