| cosmin23a a întrebat:

Ganglionii inghinali ar trebui sa se simta? Eu tin minte ca ii simt de cand eram mai mic.(am aproape 70 de kg).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

In mod normal ganglionii nu se simt la palpare doar daca exista o infectie de exemplu.
Este posibil ca tu altceva sa simti.
Ar fi indicat sa te duci la un control de rutina la medicul tau de familie pentru a lamuri treaba.

| Azµre a răspuns:

Se simt atunci când sunt inflamați!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îi simţi numai când sunt inflamaţi, atunci sunt şi dureroşi la palpare.
Te pup!