| ReTz a întrebat:

Gripa, raceala poate afecta starile de anxietate? Deoarece in urma cu 2 saptamani am fost bolnav, la pat chiar, cu sistemul imunitar la pamant si ameteli foarte severe. Cert este ca de atunci parca starile de anxietate(atacurile de panica) s-au mai intensificat...credeti ca se poate sau doar asa gandesc eu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Eu zic ca totul e posibil insa imi zici de ce ai atacuri de panica? Poate te pot ajuta sa te vindeci! Ce zici?

| ReTz explică (pentru Caro34):

Pentru ca am avut un soc cand a murit bunica mea acum un an, la inceput erau scurte ameteli de 10-15 minute, nu le-am luat in seama, dar acum au inceput sa fie severe si sa-mi modifice viata...o solutie?

| Caro34 a răspuns (pentru ReTz):

De ce anume te temi? Bunica ta a murit si nu mai poti face nimic sa o aduci inapoi. Crezi ca i-ar placea sa te vada cu aceste atacuri de panica? A murit de vreo boala care crezi ca o poti face si tu? As vrea sa-ti spun ceva: tu esti o persoana mare, care trebuie sa stii pana acum ca intr-o zi toti vom muri in vreun fel sau altul de boli sau nu, de ce nu te resemnezi ca oricum nu poti face mare lucru. Vrei sa te imbolnavesti rau de tot si sa ajungi la cei comici pentru niste lucruri care iti vei da seama ca-s "jucarii" pe langa lucrurile cu adevarat importante din viata ta care nici nu au apucat sa vina si esti la inceput de drum. Da-ti o sansa si scapa de atacurile astea fiindca tu esti tare si cel mai bun; ai tot ce-ti trebuie sa castigi fiecare provocare pe care viata ti-o lanseaza. Vrei sa fii mereu un invins? De ce nu lupti sa iesi invingator in tot si toate? Ma gandeam ca poti fi super; vrei sa-mi schimb impresia despre tine? Esti o parte din Creator, de ce-L dezamagesti cand El ti-a dat totul? Fii intelept, ai credinta si nu te da batut! Repeta-ti mereu in oglinda cand te apuca crizele astea: SUNT CEL MAI BUN, D-ZEU MA IUBESTE SI NIMIC NU MA POATE INVINGE! AM MULTI PIRTENI SI SUNT EXCEPTIONAL; POT TRECE SI PESTE ASTA! Mult noroc!

| ReTz explică (pentru Caro34):

O adresa yahoo, skype sau facebook se poate?

| Caro34 a răspuns (pentru ReTz):

Da, fericire_carolyne@yahoo.com - yahoo; am avut candva si skype, dar nu prea l-am folosit, iar facebook nu am ca nu-mi place! Numai bine!

| Hexiled a răspuns:

Asa gandesti si poate treci sa fi optimist

| Rodideal_Vasile_1993 a răspuns:

Prietene consultă un medic