| Lukasz a întrebat:

Hai salut!
Eu ma tem sa nu am ceva la inima, va zic din start sa nu imi spuneti sa merg la medic, pentru ca o voi face, dar vreau doar cateva pareri din partea voastra. De ce cred eu ca am probleme cu inima?
1.Acum 1 luna,cam asa,seara nu prea puteam respira,adica puteam,dar parca simteam ca trebuia sa trag mai mult aer in piept,asa ca cascam, acum nu mai am problema asta, ma mai ia cateodata, cand stau cu gandul acolo.
2.Ma doare mereu langa mana putin mai jos, eu cred ca prin zona aia sunt plamani (am mai avut 1 data pleomonie).
3.Eu fac fotbal de 5-6 ani,am mers si la antrenamente, dar acum nu am mai mers, nu din vina asta, dar pur si simplu nu imi mai placeau antrenamentele (stiu ca suna ciudat) insa fotbalul a ramas prima mea pasiune.Cand era vara si ma jucam in fiecare zii cu baietii si mergeam la antrenamente, nu aveam probleme de genu, simptomele astea au inceput pe la jumatatea lui August, cand m-a luat o durere in spate, dar fiindca eu stau cam in fiecare zii la calculator minim 5 ore,mi-am dat seama deja.
Insa imi este frica ca la ora de sport doamne fereste,sa patesc ceva gen cum au patit diferiti fotbalisti: de exemplu Ekeng.
Astept raspunsurile voastre, anul trecut cand am luat aia ca sa pot juca la club la fotbal,a trebuit sa fac electrocardiograma sau cum se zice,si mi-a iesit bine,nu aveam probleme, insa acum nu stiu ce am.
Astept raspunsurile voastre!
Eu insa totusi cred ca doar ca imi imaginez mi se intampla asta si ca stau cu gandul numai acolo, insa daca e nevoie, voi merge si la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu prea inteleg ce vrei de la noi. „Te doare langa mana si crezi ca acolo sunt plamanii ". Ai ceva habar de anatomie? Este doar in mintea ta daca electrocardiograma a iesit bine.

| K0sti a răspuns:

Pleomonie? Ce e aia?

| CuriousStuff a răspuns:

Nu ai nimic. Nu ne-ai nis niciun simptom care sa duca cu gandul la o afectiune a inimii. Te sperii degeaba. Poti sa mergi si la medic, ca sa te linistesti, dar nu ai nimic.
Nu stiu unde e "langa mana"...
Multa sanatate.

| TCosminn a răspuns:

Incearca sa te distantezi de gandurile astea o perioada. Problemele medicale nu apar si dispar, ori ai o problema si ramane constanta, ori se agraveza. La tine nu e cazu. Te temi de boli si moarte, e normal, toti facem asta, dar mare grija, nu fa din asta o fobie.