| Anonim133 a întrebat:

Hay, TPU,
Am o întrebare pentru fete: Care sunt primele semne ale pubertatii la fete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ganduri123 a răspuns:

Iti creste par in anumite zone... apare menstruatia(mai devreme sau mai tarziu), ince sa-ti aparacosuri si/sau puncte negre, incepi sa transpiri ca un adult(poate chiar mai mult o perioada), iti cresc sanii... astea sunt printre primele semne pe care le stiu eu...(si eu sunt la inceputul pubertatii)... Funda?

3 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Din câte ştiu. începi să te dezvolţi fizic, apare părul pubian, cresc sânii, apare menstruaţia şi altele.
http://www.romedic.ro/pubertatea-la-fete-0P17076
Ai aici mai multe informaţii.

| Alexandr a răspuns:

Parul creste in locuri noi, apare menstruatia, corpul miroase, ne cresc sanii. Funda?

| Ganduri123 a răspuns:

Iti creste par in anumite zone... apare menstruatia(mai devreme sau mai tarziu), ince sa-ti aparacosuri si/sau puncte negre, incepi sa transpiri ca un adult(poate chiar mai mult o perioada), iti cresc sanii... astea sunt printre primele semnepe care le stiu eu...(si eu sunt la inceputul pubertatii)... Funda?