| anonim_4396 a întrebat:

Heeeeelp! Mi am făcut o mască pentru puncte negre cu mălai și oțet și imediat după ce am aplicat o a început să mă usture pielea. M am spălat repede pe față, dar am fața roșie peste tot pe unde am aplicat masca, ca și cum aș fi arsă. Ce credeți? E posibil să fie arsură? Eu am citit pe net că oțetul e bun pentru arsuri, deci nu știu ce să zic. Vă roog ajutați mă cu un sfat și cu niște remedii cât mai repedeee! Mâine trebuie să mă duc la școală și eu așa din casă nu ies

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, probabil ai vreo alergie, spala-te frumos pe fata cu apa rece si pur si simplu astepti sa se remedieze situatia in cazul in care vezi ca ziua urmatoare s-a agravat situatia de duci la medic, nu te scarpina, nu te freca pe fata, las-o.
Sa ai o zi placuta!

| iDarkonillSolo a răspuns:

OKlaughing) Din pacate nu ai ce face este o chestiune de timp scurta dimineata te vei trezi fara ea dar sa nu folosesti creme! Si daca nu merge du-te la un medic.S-au intreab-o pe mama ta sau tatal tau.