| anastasia124 a întrebat:

Heeei! Am și eu nevoie de ajutor urgent de la cei care au purtat aparat dentar. Ce pot face dacă am pierdut gutiera și dinții mi s-au deplasat, credeți ca se poate face alta gen pe amprenta veche dacă s-a păstrat la clinica sau ce se poate face…?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Cel mai bine este sa suni medicul ortodont si sa discuti cu el. Indiferent de ce ti se spune aici, decizia ii apartine.

| dinaprilie a răspuns:

De regula unii pastreaza amprentele o perioada si o poti reface. Daca spui ca au inceput sa plece dintii parerea mea este sa te grabesti.