| anonim_4396 a întrebat:

Heei...cum sa scap de alunite fara operatiecrying? ca am auzit ca daca ai peste 100 trebuie s te duci la doctor... iar eu cred ca am cam 150 si ii naspa! nu mai vreauuu! Mersilove struck!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Ai peste 100 de alunite rolling on the floor
OMG...ma faci sa rad.
Nu este nici o problema daca ai alunite multe.Si eu am multe alunite pe fata, pe gat, pe maini, dar nu este nici o problema.
Este adevarat ca de la alunite se poate ajunge la cancer, dar doar daca alunitele au puroi sau daca s-au infectat, atunci pot fi cancerigene.Ele se fac de la prea mult stat la soare.
Cand iesi afara foloseste crema de protectie si nu sta mult la soare.
In ultimii ani, clima s-a schimbat, anotimpurile s-au schimbat, toate s-au schimbat.Radiatiile soarelui sunt foarte puternice.
De ex:
Mama a stat ieri in gradina o jumatate de ora.A facut ea ceva la flori pe acolo.Pe cand vine in casa, tot spatele ii era rosu si o ustura foarte tare.
Iti dai tu seama?
Cu 5 ani in urma, stateam la soare toata ziua si ajungeam asa cu pielea iritata, iar acum de la o jumate de ora se ajunge.

1 răspuns:
| wimpyannya a răspuns:

Si eu am multe alunite sus pe brate si care e faza? Operatiile asta sunt foarte periculoase si nu are sens sa ristiwinking de ce sa le scoti lasa-le acolo ca nu iti fac nimic cine te place trebuie sa te placa asa cum esti tu, plus ca alunitele sunt si fine adica multe isi doresc sa aiba,