| Nicoleoficial a întrebat:

Heey! Am coșuri pe frunte dar doar acolo și ma enerveaza ca se văd urât. Dar nu sunt coșuri cu puroi, mai am și unele roșii, dar majoritatea arată că pielea, cred că am acnee fungică. Știți creme sau orice ca să-mi treacă? Să ma duc la dermatolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Alexandr1onnn a răspuns:

Cel mai bine este să mergi la medicul tău de familie și să îi ceri o trimitere la un dermatolog. Va fi mai scump decât dacă ți-ai lua o cremă recomandată de o farmacistă, dar și rezultatele vor fi mult mai bune.

3 răspunsuri:
| Dana2103 a răspuns:

Foloseste ketoconazol crema
E anti-fungic

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Da, du-te la dermatolog, pentru a evita un potențial accident.

| M2gd2R a răspuns:

Ideal ar fi sa mergi la dermatolog, insa daca dorești o alta recomandare, o idee ar fi sa-i urmărești story-urile Daianei Anghel. Cu siguranta, daca vei urmari cu atentie, vei avea destule lucruri de învățat.