| Raluca_7243 a întrebat:

Heey! Buna! As dori sa stiu, daca este sanatos joggingul sau mersul pe role atunci cand este foarte cald afara. Exemplul de acum, 29 Grade celsius.Si in cazul in care nu este sanatos, as vrea sa imi spuneti de ce. Si mi-ar placea sa primesc raspunsuri sincere. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

De ce nu ar fi sanatos? Joggingul e sanatos,daca-l faci undeva la umbra,nu in soare,si sa te hidratezi bine. Cat despre mersul pe role,daca mergi tot asa pe la umbra,te protejezi de razele soarelui,e foarte ok, dar dupa ce termini de facut muscarea, sa nu bei apa foarte rece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,miscarea este sanatoasa, indiferent de anotimp.Singurul lucru pe care trebuie sa-l ai in vedere este sa eviti sa stai in soare in intervalul 12-16(in aceasta perioada soarele este foarte puternic).De asemenea, poti purta o sapca cand soarele e mai puternic.