| paezi a întrebat:

Hei all!
Am 14 ani si sunt fata si nu inteleg de ce mananc intr-una laughing si nu sunt insarcinata. Funda! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nu o baga in seama pe alexandra, si eu mananc mult de cand ma stiu.Asta mie organsimul, eram mic si indesat in copilarie, o data cu terminarea adolescentei, maturizarea a survenit.Am inceput sa ma inalti, si mananc la fel de mult. Nu tin cont de ore, nu tin cont de nimic, mananc la orice ora din zi si din noapte.Cat despre ce spune alexandra ca nu o sa gasesti baiat stai tu linistita.Eu caut fete la fel ca mine mari happyNu scobitori laughing Sa stii un secret, fetele care's slabe inteapa cu oasele kiss Ti-o spun eu din experienta [eram cu o tipa la mine la tara, si sa fastacit in poala mea pana mi-a infipt un os in muschi, si s-a dus chefu de nebunilaughing )

| paezi explică (pentru Liviu):

Dar nu sunt grasa! Era doar vreo 2 zile in care mancam intruna si nu intelegeam de ce laughing dar in fine big grin

| Alëxąndŕą a răspuns:

Pentru ca esti o scroafa, de aia.

Numai scroafele mananca intr-una...si mai vreti si dragostea adevarata cand aveti de 2x greutatia iubitului.Doamne, pe voi astea grase, va jur...da va jur, v-as impusca.

| Liviu a răspuns (pentru Alëxąndŕą):

EU am 107 kg, mananc o paine de 600 de grame, ti se pare ca sunt un porc la cum arat in fotografie mis bete-n-fipte-n fund ce esti happy

| paezi explică (pentru Alëxąndŕą):

laughing))))))))))))) de unde stii cum arat? si poti sa stii pentru tine ca am 1, 67 m si 47 de kg si mai bine nu ti-ai da cu parerea daca nu stii! si am un sfat impusca-te tu cat mai ai timp, ca doamne fereste te reproduci.

| paezi explică (pentru Alëxąndŕą):

Si as vrea si eu sa vad cum arati, macar eu am poza cu mine si se vede ca nu sunt scroafa ca unele (ca tine).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești în creștere.

| GabrielaIoana a răspuns:

Esti pofticioasa, ca si mine! Lasa ca e bine si asa...ne vedem la fitness cand nu ne mai tine faza. laughing

| EaEmma a răspuns:

Buna!
Atunci cand esti nervoasa si agitata, organismul secreta o cantitate mai mare dintr-un hormon numit cortizol. Ca raspuns la starea ta de anxietate, corpul "presupune" ca urmeaza sa fie supus unui efort fizic, pentru a te elibera de stres, astfel incat solicita "combustibil""mancare" pentru a putea face fata activitatii fizice.

| SparkleO a răspuns:

Probabil ca parinti sau alte persoane care locuiesc cu tine... sa iti puna vitamine in mancare sau bautura happy ( ai simtit vreo data gustul de lamaie de exemplu in ceai? Ti se pare a fi lamaie dar este vitamina C si aia iti provoaca pofta de mancare )

| DavidoW a răspuns:

Daca ti-e foame mananci, mananca ceva care sa te sature, mananca la ore fixe si totul o sa fie bine. Incearca sa nu te faci cat ursu! o seara faina!

| ShinozakiSachiko a răspuns:

Mănânci pentru că ți-e foame. laughing (răspuns fără sens, dar țineam mortiș să-l scriu)

| Darki a răspuns:

Este normal sa mananci mai mult. Esti in crestere. Incearca totusi sa-ti faci ore fixe si sa mananci cu limita, nu zic sa te infometezi, dar sa nu mananci toate prostiile si la orice ora apuci. Dupa vei avea surprize.