| sweetistaaa a întrebat:

Hei.
Am jucat tenis şi mi-a venit mingea în degetul mare de la mana... şi s-a auzit trosnind. s-a umflat şi s-a învineţit puţin. e rupt? ce trebuie să fac ca să-şi revină?
Menţionez că nu mai pot de durere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| rodrigoalexandru a răspuns:

Daca e vanat, clar e rupt sau fisurat!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil sad

TREBUIE să mergi la medic pentru o radiografie!
Mergi la Urgenţă sau la Serviciul de Gardă de la secţia de ortopedie ( Spitalul de copii )!

Toate cele bune.

| marinaa9 a răspuns:

Durerile puternice, umflaturile si vanataile sunt semne clare a unei fracturi