| Crisan_Emanuela_D_1994 a întrebat:

Hei. Am o intrebare pentru fete.
De 2, 3 zile ma doare burta, mi-e rau..am.o secreție vaginala. s-ar putea sa imi vina menstruatia? Mentionez ca am 13 ani si ca nu mi-a aparut prima data. am crampe cateodata si o durere sacaitoare. Daca nu care ar putea fi cauzele? Mulțumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RianaAlexia a răspuns:

Buna.Si mie mi-a venit recent (miercuri) si nu prea am avut dureri.In schimb, de joi au aparut si durerile.Depinde de cat timp ai acea secretie. Daca o ai de 1-2 ani e posibil sa iti vina. Daca o ai de cateva luni poate fi o raceala la ovare. Funda?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca asta e.
Mai asteapta o saptamana sa zic, si daca nu-ti vine si tot te simti rau du-te la un doctor.

| Sibbbbel a răspuns:

Ar putea fii si asta, la varsta asta te poti astepta si la menstruatie. Iar daca nu apare si durerile continua mai bine te duci la un medic ginecolog.