| PixiLittleThing a întrebat:

Hei...am o problema cam rusinoasa...de cateva saptamani mi s-a facut matreata.Mama a incercat sa ma dea cu orice putea dar nu a mers. Ce imi recomandati?big grinpuppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| morningstar a răspuns:

Nu este rusinos, sunt multi care au problema asta. Trebuie sa ai grija si cu alimentatia si de asemenea, nu este indicat sa te speli prea des pe cap, ti se ingrasa prea repede parul si apare matreata. Indicat e o data la 3 zile.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul dermatolog, dacă cumperi șampoane la voia întâmplări faci cunoștință cu bani pierduți, nervi nervoși și dezamăgire!
Pa, pa.

| luciana200972 a răspuns:

Este foarte bun vichy dercos, cel pentru matreata uscata si grasa, este 50 de lei, eu am fost fooooarte multumita de el. bafta

| kicsihari23 a răspuns:

Head and shoulders zilnic. Daca ai matreata inseamna ca nu mai esti un copil laughing.

| R3Y a răspuns:

Gaz sau du-te la farmacie si ia-ti un spary ceva sau cu un pieptene de os am auzit

| She_7458 a răspuns:

Foloseste un sampon anti`matreata si problema iti va fi rezolvata.Pe mine m`a ajutat Pantene.