| Florin02 a întrebat:

Hei am o problema. de 2-3 luni am o pata alba-rosiatica in zona testiculelor care imi provoaca mancarimi puternice si cateodata un fel de matreata, cv alb, cateodata fiind foarte iritant... va rog ajutati-ma! FUNDAAA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Ai probabil o tinea cruris, adica o "ciuperca". Poti incerca un tratament cu Clotrimazol crema sau Lomexin crema 2 aplicatii zilnice timp de o luna. Daca dupa doua saptamani de tratament nu se observa nicio ameliorare, mergi la un medic dermatolog!

5 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

La doctor cu tine.

| Elvina a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te duci la medic. Poate ai vreo boala. Nu mai sta, daca se agraveaza va fi foarte rau. Bafta!

| costis a răspuns:

Propolis glicolic, biter romanesc, poate baneocin pulbere.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o ciuperca, probabil. Du-te urgent la un dermatolog, cu cat o tratezi mai repede cu atat ai mai mari sanse sa te vindeci repede si complet

| Florin02 explică:

Am incercat sa folosesc clotrimazol de ceva timp dar nu l-am folosit regulat... in primele zile de la folosire incepuse sa imi treaca, dar iar au aparut mancarimile puternice straight face