Întrebare recomandată | Noone4u a întrebat:

Hei, am o problema, peste o luna imi voi pune aparat dentar fix ceramic si as vrea sa stiu diferite lucruri despre cum e cand ai aparat dentar, in special ce ai voie sa mananci si ce nu? Fundapuppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi aici,
http://www.aparate-dentare-cluj.ro/intrebari-frecvente.html
Te pup!

| Felys a răspuns:

Este destul de incomod,pana te vei obisnui cu el si vocea ti se va schimba,o sa ai tendinta sa tragi de el ca te va deranja,dar ce sa faci, daca trebui, suporti putin si intr-o saptamana te obisnuiesti, de mancat nu cred ca fie probleme, vezi tu cand il vei avea daca te incurca sau nu

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este de obligația medicul să-ți spună, că doar îi dai o căruță de bani.
Pa, pa.