| bunicisibuni a întrebat:

Hei! Am si eu o problema de cand ma stiu. Sunt slaba. Am 1, 65-1,66 si 40-41 de kg. Nu am probleme de sanatate. Ma ingras greu, foarte greu. Totusi nu am forme, adica sunt mici si ma simt nasol. Ma gandeam sa incep un program pentru ama ingrasa. Mama e medic si nu vrea sa ma bage pe vitamine pentru ca imi pot da cu totul organismul peste cap. In martie fac 16 ani. Stiu doar ca am crescut foarte mult in inaltime in ultima perioada si la greutate ultima data m-am cantarit in vara, pe la sfarsit. Totusi sunt slaba si chiar vreau forme, ma simt prost. Adica, nu mi se vad coastele vezi doamne, putin. Am abdomenul plat si muschii care se vad foarte bine. Picioare lungi, dar totusi nu am forme si mainile sunt subtiri si lungi si ele. Plus ca sunt si baietoasa, adica nu-mi pun corpul in evidenta sau ceva, ma imbrac lejer. Sfaturi, orice...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mary877 a răspuns:

Du-te la un medic profesionist...