| licdawq55 a întrebat:

Hei! Am un herpes care a prins coaja si vreau sa stiu urgent daca e bine sau nu sa merg la plaja si daca apa sarata ii face bine sau il face moale si mai trebuie sa astept din nou sa se usuce? Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nu are nici o treaba, ideal ar fi sa iti dai cu aciclovir daca vrei sa treaca mai repede si sa nu se mai intinda atunci cand iti apar asa ceva, faptul ca face coaja sau nu chiar nu conteaza

| licdawq55 explică:

Deci pot sa intru in apa fara probleme? Si nu afecteaza durata in care se reface?