| Dell_Delia_2000 a întrebat:

Hei! Azi mi-a apărut in varful limbii un fel de bubă alba..si ma doare ingrozitorr..de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ionutszu a răspuns:

De la mancare, ceva nu a fost ok, asta e cea mai frecventa cauza. Va trece in 2 zile.

4 răspunsuri:
| mateia a răspuns:

E o afta. Iti trece in 30 de minute cu Spray Antiviral de la farmacie! http://plantamed.ro/spray-antiviral/

| Dell_Delia_2000 explică (pentru mateia):

Multumesc mult ♡

| Violleta2022 a răspuns:

De la ceva rau care ai mancat ieri, sau aseara.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Posibil sa fie de la mancare, evita mancarea ierbinte sau prea crocanta.