| QVictorya a întrebat:

Hei. ce as putea face ca unghiile mele sa creasca mai repede? Si mai este inca o problema, sunt foarte fragile, se rup repede.
Ceva tratamente ati putea sa-mi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite,
http://www.acasatv.ro/......epede.html
Te pup!

3 răspunsuri:
| catablondu a răspuns:

Buna, in primul rand fragilitatea e data de lipsa de calciu. Incearca sa iei niste vitamin. Avand aportul necesar de calciu in organism, unghiile vor fi mai puternice si vor creste mai repede.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Taie-le foarte scurt o data pe saptamana. In primul rand vei pastra o igiena mult mai buna, vor fi mai frumoase si mai sanatoase. Vor creste repede si nu se vor rupe niciodata.

| BiuL a răspuns:

Tratament cu vitamina b5 de la farmec si ulei de masline.