| Deni98sa1998 a întrebat:

Hei... cine ma poate ajuta cu niste sfaturi
Ma simt foarte rau îmi vine sa plang intruna si ma simt singura de parca nimeni nu ma intelege nu ma pot concentra la nimic si ma doare capul asta se intampla de 2săptămâni de cand m-am certat cu prietenul meu din cauza asta cred ca am picat si traseu imi lipseste foarte mult aveam 3ani jumate de relatie va rog ajutati-ma cu niste sfaturi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mădălina_Iulia_1999_ZJZg a răspuns:

Incearca in primul rand sa te linistesti. Stiu ca atatia ani de relatie inseamna mult si cu tot cu atasament etc. Am patit si eu ceva asemanator. Simteam efectiv ca lumea mea se prabuseste. Orice faceam,oriunde mergeam aveam lacrimi in ochi,totul imi amintea de situatie. Am incercat sa fac ceva. Uite,nu cauta sfaturi sa scapi de "depresie",daca se poate numi asa,ci incearca sa o transpui in ceva productiv,in arta:gen pictura,desen,muzica,poezii,povesti. Scrie ce simti, lasa-ti sufletul sa alerge dincolo de suferinta. Si cel mai important, sa nu te izolezi, deoarece iti provoci singura rani. Sfatul meu, transforma-ti sentimentele in ceva care simti ca merita.
Sper ca sfatul meu sa te ajute

| Mitycuta a răspuns:

Are dreptate Mada... Foarte frumos sfat...transforma toată durerea asta in ceva productiv.
Timpul le rezolvă pe toate.
Esti tanara, frumoasa, deștepta asa ca lasa plansul. Capul sus