| thisismelena a întrebat:

Hei⭐️
cum scap de urmele de la lama cat mai repede?
*daca nu va convine ignorați ms*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Speli rănile (apă + săpun). Te bandajezi, iar timpul le va vindeca. Dacă rănile nu sunt deschise, le poți masca cu puțin fond de ten (pudră sau cremă).

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Dacă ai cicatrice de la tăieturi de lamă, nu îți vor trece.

| AirănMeidăn a răspuns:

Crema de galbenele
daca a trecut mai mult timp de cand te-ai taiat, gen 2-3 saptamani, nu stiu daca mai trec.
cert e ca si de la o taietura foarte mica pot ramane semne, crede-ma

Răspuns utilizator avertizat