| Andreea202 a întrebat:

Hei dacă iau tamiflu dimineață si seara pot lua între ele și ceva de durere Parasinus, brufen, algocalmin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa iti recomande, nu lua nimic fara recomandare medicala si reteta.

| gabicoo a răspuns:

Ți s-a mai răspuns: Da.
Tamiflu este un antiviral, iar parasinus este, printre altele, un antitermic și antiinflamator.
Eu îți recomand Teraflu.

| Furnicuta000 a răspuns:

De obicei antiinflamatoarele nu au contraindicatii asa serioase deci le poti lua in paralel cu majoritatea medicamentelor. Dar nu algocalmin. Algocalmin nici nu se mai da la liber in farmacii si trebuie luat doar la indicatia medicului pentru ca poate avea un unele cazuri (rare) efect chiar letal

| Dragobeta a răspuns:

Ai citit prospectul? Daca are aspirina, un surplus din parasinus iti va face probleme. Ia brufen sau ceva din familia sa.

| Eusuntingineru a răspuns:

Ola! Da, fara parasinus, are paracetamol si deja ei tamiflu. Poate ai nurofen daca nu algo. Fa si o baie fierbinte la picioare cu sare

| Andreea202 explică (pentru Eusuntingineru):

Brufen pot lua în durerile musculare? Nu le mai pot suporta și nu știu ce să iau mai bun

| Eusuntingineru a răspuns (pentru Andreea202):

Da,poate ai nurofen e bun si asta