| Delia12Elena4 a întrebat:

Hei! De 7 zile ma doare burta, capul si mi-e greata,joi seara am visat ca mi-a venit menstruatia la ora de sport asa ca mi-am pus un absorbant in ghiozdan. Vineri la ora de ma durea burta si capul ingrozitor de tare, mi-am cerut voie la baie iar pe lenjerie am vazut un fel de pata portocalie pe chilotel.Ce-ar putea fi asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Stefaniaelena1234 a răspuns:

Cel mai probabil menstruatie dar ar trebui sa mai astepti putin culoarea nu va fi de la inceput rosie exact poate fi putin mai inchisa sau chiar mai deschisa. Funda?!

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Posibil mestruatie asteapta o zi si vezi cum curge daca ai nelamuriri mergi la ginecolog

| missfatadelatara a răspuns:

Felicitări, ai prima menstruație. happy

| Delia12Elena4 explică (pentru missfatadelatara):

Chestia e ca momentan nu mai am nimic ...decat ma simt putin,, uda,, (scuze pentru exprimare) in zona intima in rest nimic e ceva normal?

| missfatadelatara a răspuns (pentru Delia12Elena4):

Normal.

| Delia12Elena4 explică (pentru missfatadelatara):

Deci nu am de ce sa ma tem?

| missfatadelatara a răspuns (pentru Delia12Elena4):

Deloc. Problema era dacă simțeai uscăciune în zona intima.

| Delia12Elena4 explică (pentru missfatadelatara):

A multumesc m-am mai linistit!