| MonyMoniq a întrebat:

Hei,de mult timp am probeleme cu cosurile.Am incercat cu zineryt, apoi cu produsele herbalife si acum am fost la dermatolog si mi-a dat antibiotic si crema (MASKrym asa se numeste).De 5 zile dau cu acesta crema,si a inceput sa mi se inroseasca, si sa mi se duca pielea.Ar trebuii sa intrerup voi ce ziceti? O sa intreb si dermatologul. Este normal sa mi se duca pielea si sa se inroseasca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesc de mai mult de un an o crema din Italia nivea cu acelasi efect incearca sa te speli dupa ce te dai sau ai rabdare si continua tratamentul. Pielea mea s-a obisnuit si de mult timp pielea mi se duce ocazional. Daca nu suporti toate astea dupa ce te dai cu ea crema incearca sa te dai cu Clotrimazol. Mama mea careia nu-i place sa ma vada cu pielea de parca am riduri mi-a zis sa incerc si rezultatele au fost uluitoare. De obicei eu ma dau seara, inainte sa ma culc si peste noapte cosurile dispar. Mult noroc si sper ca te-am ajutat! happy

2 răspunsuri:
| Datcu_Theodorina_1948 a răspuns:

Tetraciclina unguent este f buna.

| theodorafemme2001 a răspuns:

Du-te la doctor! Inseamna ca esti alergic la crema - cel mai probabil. Funda?